6 najlepszych akwarium na świecie

Dokonaliśmy selekcji akwariów rozsianych po całym świecie na podstawie takich danych jak różnorodność gatunków, które w nich przebywają, ilość litrów wody, jaką mieszczą ich akwaria itp. Z pewnością w innych miejscach są inne równie spektakularne akwaria, a może osobiście znacie niektóre z nich, ale pewne jest to, że te 6 akwariów zrobi na Was 

Georgia Aquarium (Stany Zjednoczone)

Georgia Aquarium w Atlancie jest zaliczane do największych akwariów na świecie, z 30 milionami litrów słonej i słodkiej wody. Został zbudowany dzięki 250 milionom dolarów od prywatnego darczyńcy i jest domem dla około 100 000 zwierząt, z około 500 różnych gatunków. Jedno z akwariów Georgia Aquarium samo zawiera ponad 24 miliony litrów wody i jest domem dla rekinów wielorybich.

Akwarium Okinawa Churaumi (Japonia)

Okinawa Churaumi Aquarium jest drugim co do wielkości akwarium na świecie i jest częścią Ocean Expo Park znajdującego się w Motobu (Okinawa). Główny zbiornik zawiera 7,5 mln litrów wody i jest największym szklanym zbiornikiem na świecie o wysokości 8,2 metra na 22,5 metra długości. Jego główną atrakcją są rekiny wielorybie, gdyż wraz z Akwarium Georgia i Kaiyukan w Osace, jako jedyne posiadają to zwierzę.

Akwarium w Genui (Włochy)

Acquario di Genova to największe akwarium we Włoszech i jedno z największych w Europie. Zostało ono zainaugurowany na Expo w 1992 roku. Posiada 70 akwariów, które odtwarzają środowiska morskie ponad 6000 okazów morskich z całego świata, takich jak rekiny, delfiny, foki itp.

Akwarium w Walencji (Hiszpania)

Oceanogràfic Miasta Sztuki i Nauki jest największym akwarium w Europie, w którym żyje 45 000 żywych stworzeń z 500 różnych gatunków. Składa się ono z różnych budynków, w których reprezentowane są największe ekosystemy na naszej planecie.

Akwarium w Dubaju

Dubai Mall to jedno z największych centrów handlowych na świecie. W tym luksusowym centrum handlowym znajduje się zbiornik lub akwarium o pojemności 10 milionów litrów wody, w którym pływa 33 000 zwierząt, w tym 400 rekinów i mant.

Sea Life Aquarium of Istanbul (Turcja)

Akwarium Sea Life Istanbul jest pierwszym publicznym akwarium w Turcji i jednym z największych w Europie. Zostało otwarty w 2009 roku i posiada około 15 000 zwierząt, w tym rekiny tygrysie i piranie. Największe akwarium zawiera 5 milionów litrów wody.

Jeśli jednak zbyt daleko Ci do wymienionych akwarium, możesz się wybrać do równie imponującego oceanarium w Międzyzdrojach