Zalety posiadania akwarium

Kilka dni temu rozmawiając z przyjacielem o naszych zwierzętach, doszliśmy do wniosku, że posiadanie ryb to doskonała decyzja, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieszkaniu. Poza tym, bardzo niewiele osób wybiera te zwierzęta, ponieważ każdy woli mieć psy lub koty.

Oto kilka różnych korzyści, które może nieść ze sobą wybór akwarium:

1. Rybki są ciche: W przeciwieństwie do innych zwierząt domowych, ryby są dość ciche. Jedyną rzeczą, która może hałasować jest zbiornik na ryby i bąbelki z tlenem. Jeśli mamy dziecko w domu lub po prostu cenimy sobie cisze, rybki mogą być doskonałym towarzystwem.

2. Koniec z plamami na dywanie: Ponieważ żyją w swoim świecie, nie trzeba się martwić o sprzątanie ich odpadów na dywanie, ani w reszcie domu. W narożnikach nigdy nie znajdziesz brzydkiego zapachu, a tym bardziej w doniczkach. Będziesz musiał się tylko martwić o utrzymanie akwarium w czystości i odnawianie wody.

3. Nie ma potrzeby wychodzenia na spacery: Psy na ogół potrzebują dużo miejsca do biegania lub chodzenia. To dobre dla ich zdrowia, jeśli ich właściciele zabierają psy na spacer od czasu do czasu. Jednak wiele razy właściciele nie mają zbyt wiele czasu. W tym przypadku ryby są najbardziej odpowiednie, ponieważ nie potrzebują cię do wyciągnięcia ich ze zbiornika. Więc jeśli nie masz czasu i prowadzisz bardzo zajęte życie, rybki będą twoim najlepszym sprzymierzeńcem.

4. Twój portfel to doceni: Ryby są tak małe jak ilość pieniędzy potrzebna na ich utrzymanie. Najdroższą rzeczą będzie kupno akwarium i kondycjonowanie go tak, aby Twoje rybki pływały zadowolone – kupujesz małe figurki w kształcie łodzi lub roślin. Jeśli chodzi o ich jedzenie, będziesz potrzebował niewiele jedzenia w ciągu miesiąca i po bardzo niskich kosztach.

5. Nigdy więcej „Ale z kim go zostawiamy, jak wyjedziemy na wakacje?”: Jeśli masz rybki jako zwierzątka domowe, to możesz wyjść z domu, nie martwiąc się zbytnio o ukochane zwierzę. Ryby, potrzebują tylko odpowiedniej wody i jedzenia. Dzięki temu są szczęśliwe, nie proszą o więcej. Więc pożegnaj się z troskami i nie przejmuj się, ryby wiedzą jak o siebie zadbać.

6. Dają spokój: Często zdarza się, że w schroniskach dla starszych osób znajduje się zawsze akwarium. To dlatego, że starsi ludzie kiedy patrzą na ryby czują się spokojniejsi. Istnieją nawet badania medyczne, które pokazują pomoc jakiej ryby udzielają osobom cierpiącym na chorobę Alzheimera.

7. Nie potrzebują dużo miejsca: psy i koty muszą chodzić i włóczyć się po całym mieszkaniu. Jednak w małych mieszkaniach i domach nie można ich uszczęśliwić, ale można uszczęśliwić rybki. Zajmą tylko miejsce w akwarium i to wszystko.

Jak widać, posiadanie akwarium w domu może być doskonałym pomysłem: tanie w utrzymaniu, wymagają niewiele miejsca i wystarczy je tylko nakarmić.

1 komentarz w temacie “Zalety posiadania akwarium

Dodaj komentarz